Kaspersky Mobile Security 9 přináší podporu pro Android a BlackBerry

Společnost PCS oznamuje vydání Kaspersky Mobile Security 9, aktualizované verze produktu pro uživatele smartphonů. Nová verze nyní podporuje nejen Symbian a Windows Mobile, ale nově i platformy Android a BlackBerry.


Nástroj Kaspersky Mobile Security 9 byl dle dodavatele navržen pro ochranu smartphonů před malwarem a nevyžádanými zprávami, blokování nežádoucích hovorů, skrytí vybraných kontaktů a souborů před očima zvědavců, vyhledání přístroje v případě ztráty, sledování aktivity na mobilních telefonech dětí i pro přesné vyhledání jejich polohy.

Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard, dodává: „Uživatelé jsou si dobře vědomi, že mobilní hrozby jsou nyní realitou a ne jen sci-fi. V současnosti jsou smartphony velmi oblíbeným cílem kybernetické kriminality vzhledem k rostoucímu množství cenných dat, která do nich jejich vlastníci ukládají. Kaspersky Mobile Security 9 díky jedinečným technologiím ochrany soukromí stačí pouhým stisknutím tlačítka skrýt vybrané kontakty a jejich kontaktní údaje, včetně historie hovorů, položek v adresáři a zpráv SMS a ztlumení jejich hovorů. Kontakty lze skrýt rovněž automaticky po předem nastavené době nečinnosti nebo vzdáleně odesláním předem definované zprávy SMS. Rovněž můžete filtrovat nežádoucí hovory
a zprávy SMS vytvořením seznamu povolených a zakázaných kontaktů."

Mobilní uživatelé s operačními systémy Symbian nebo Windows Mobile mohou své soubory chránit heslem a šifrovat je pomocí silného šifrovacího algoritmu.

Funkce GPS Find pomůže přesně určit aktuální polohu smartphonu, a pokud je nástroj Kaspersky Mobile Security 9 nainstalován na mobilu dítěte, lze ho kdykoli rychle lokalizovat. Modul Parental Control (Rodičovský dohled) v nástroji Kaspersky Mobile Security 9 umožňuje omezit čísla, na která mohou děti a jiné napadnutelné osoby volat, jako například na čísla s vyšší sazbou, a umožňuje kontrolovat, kdo volá jim.

 Komentáře