Kerio MailServer 6.1

Společnost Kerio Technologies uvedla na trh Kerio MailServer 6.1, který rozšiřuje nabídku nástrojů pro boj s viry a spamem o funkci Sender Policy Framework (SPF), nástroj Spam Repellent a také o dvojitou antivirovou kontrolu. Kerio MailServer je určen pro malé a středně velké firmy, ve kterých zjednodušuje správu e-mailů, kontaktů a skupinového kalendáře, čímž zlepšuje spolupráci ve všech typech organizací.Nový Kerio MailServer 6.1 podstatně zdokonaluje základní technologii zabezpečení e-mailů. Kerio MailServer 6.1 nově obsahuje funkci Sender Policy Framework (SPF), široce přijímanou metodu autentizace e-mailové domény. Doplnila tak již implementovanou funkci Caller ID, což je podobná technologie vyvinutá společností Microsoft.

Efektivní ochranou proti spamu a virům je také nová funkce Spam Repellent, která při navazování spojení prostřednictvím protokolu SMTP vkládá prodlevu, čímž programu odesílajícímu virus nebo spam zabrání v připojení.

Kerio přidává také duální antivirovou kontrolu, která prostřednictvím plug-inů umožňuje správcům použít jak vestavěný antivirus McAfee, tak antivirus jiné společnosti. Plug-in moduly jsou dostupné pro antiviry Symantec, Sophos, Grisoft AVG, Eset NOD 32, Computer Associates a nově i pro VisNetic Antivirus.

Kerio MailServer, cílený na sektor SMB, je jako poštovní server preferovaný řadou menších organizací, které chtějí využívat bezpečnou alternativu k ostatním nabídkám groupwaru pro operační systém Windows. Kerio MailServer 6.1 podporuje rovněž operační systém Mac OS X Tiger, ve kterém přidává funkci pro synchronizaci s aplikacemi Address Book a iCal od Apple a zlepšuje integraci s groupwarovým klientem Entourage společnosti Microsoft.

Ceny a dostupnost
Kerio MailServer 6.1 lze zakoupit prostřednictvím distribučních společností Tech Data (www.techdata.cz) a SWS (www.sws.cz) nebo u partnerů společnosti Kerio Technologies. Jeho cena začíná od 12 500 Kč pro 20 uživatelů nebo 22 900 Kč s integrovaným antivirem McAfee. KMS 6.1 je možné provozovat v systémech Windows, Linux a Mac OS X.


Komentáře