Komplexní systém diagnostiky externích diskových polí postavených na OS Linux představil TDP-Ontrack

RAID síťová úložiště dat mají překvapivě stále častěji pouze tzv. softwarově implementovaná disková pole. Autoři těchto cenově výhodných řešení navíc nezřídka sahají k modifikacím, které sice přinášejí nové funkce, ale neumožňují číst data pomocí běžné distribuce Linuxu a komplikují případnou záchranu. Společnost TDP-Ontrack má nově k dispozici komplexní řešení pro záchranu dat včetně obnovy adresářové struktury a jmen souborů i pro takové případy.RAID síťová úložiště dat mají překvapivě stále častěji pouze tzv. softwarově implementovaná disková pole. Autoři těchto cenově výhodných řešení navíc nezřídka sahají k modifikacím, které sice přinášejí nové funkce, ale neumožňují číst data pomocí běžné distribuce Linuxu a komplikují případnou záchranu. Společnost TDP-Ontrack má nově k dispozici komplexní řešení pro záchranu dat včetně obnovy adresářové struktury a jmen souborů i pro takové případy.
„Je docela zajímavé, že obal prodává i v tomto oboru,“ poznamenává Ing. Václav Šamša, ředitel společnosti TDP-Ontrack. „Zákazníci posuzují systém podle hot-swap disků a relativně profesionálního provedení a přehlédnou, že základnu tvoří miniaturizovaný „PC počítač“ s Linuxem. Hlavní problém přitom představuje čistě softwarová implementace RAID na úrovni operačního systému.“
Nabízené cenově výhodné řešení, které nachází značnou oblibu především v segmentu malých a domácích kanceláří (SOHO), může uživatele zcela připravit o data při banálním výpadku jednoho disku nebo dokonce při pouhém upgradu firmware. Ve srovnání se specializovanými řadiči není dostatečně spolehlivé ani použití souborového systému XFS.


Komentáře