Krádež dat za půl miliardy dolarů, příběh druhý

Dne 27. června 2006 jsme informovali na těchto stránkách o krádeži zařízení s osobními údaji desítek miliónů veteránů americké armády. Dnes přinášíme pokračování celé kausy. Podle oznámení FBI se podařilo zajistit laptop obsahující citlivá data 26,5 miliónů veteránů.Dne 27. června 2006 jsme informovali na těchto stránkách o krádeži zařízení s osobními údaji desítek miliónů veteránů americké armády. Dnes přinášíme pokračování celé kausy.
Podle oznámení FBI se podařilo zajistit laptop obsahující citlivá data 26,5 miliónů veteránů. V podstatě šlo o všechny vojenské vysloužilce od roku 1975 včetně některých starších… Ukradena byla jména, čísla sociálního pojištění, data narození a také část zdravotní dokumentace – u mnoha veteránů byly uvedeny číselné kódy jejich zdravotních potíží.
Provedené šetření FBI vyústilo v konstatování, že neexistuje žádný důkaz (přímý či nepřímý) o tom, že by s data bylo jakkoliv manipulováno nebo že by byla čtena/kopírována. Nicméně další testy budou ještě provedeny.
Žádný podezřelý zatím nebyl zadržený, laptop předala FBI blíže neurčená osoba – která ale (dle prohlášení) „pravděpodobně není zlodějem“. Za nalezení laptopu byla vypsána odměna 50 tisíc dolarů. FBI opět neuvádí, zdali tato odměna byla vyplacena.
Laptop byl odcizený z domu jednoho zaměstnance Pentagonu, který si jej vzal domů. Přestože původní zprávy hovořily o tom, že neoprávněně, nakonec se ukázalo, že příslušná osoba skutečně měla povolení s těmito daty pracovat doma.

Příběh první
Příběh třetí

Ilustrační foto: Sony


Komentáře