Krátce po sobě byly přerušeny hned tři podmořské optické kabely

Falcon, podmořský optický kabel společnosti Flag Telecom, byl přerušen. K závadě došlo v Perském zálivu někde nedaleko pobřeží Spojených arabských emirátů. Výsledkem mohou být problémy s přístupem k Internetu na Blízkém východě a v Indii.Falcon, podmořský optický kabel společnosti Flag Telecom, byl přerušen. K závadě došlo v Perském zálivu někde nedaleko pobřeží Spojených arabských emirátů.
Výsledkem mohou být problémy s přístupem k Internetu na Blízkém východě a v Indii. Telekomunikační operátoři přesměrovávají internetový provoz mezi USA na jedné straně a Indií a Blízkým východem na straně druhé na kabely v Indickém oceánu. Za nejpravděpodobnějšího viníka problému se pokládá kotva nějaké lodi.
Řadě menších firem i domácností v této oblasti, které nemají se svým poskytovatelem uzavřenou smlouvu o garantované úrovni služeb (SLA, service level agreement), bude výpadkem poškozena zřejmě bez jakékoliv kompenzace. Operátoři navíc situaci samozřejmě řeší s ohledem na to, aby internetovou konektivitu přednostně zajistili těm, kdo podobnou smlouvu uzavřenou mají – především velkým zákazníkům.
Z hlediska uživatelů v Evropě závada dle odhadů znamená, že stránky v postiženém regionu se v průměru načítají až čtyřikrát pomaleji.
Závada by měla být odstraněna do 10 dnů.

Zdroj: Computerworld.com

Krátce předtím došlo i k selhání dvou kabelů u středomořského pobřeží Egypta, které dokonce značnou část země uvedlo do stavu off-line. Předpokládá se, že viníkem problému bylo v tomto případě špatné počasí. Ani tyto kabely dosud nejsou opraveny (Lupa).

Viz také článek Jak se pokládá kabel na dno oceánu na ScienceWorldu.


Komentáře