Kybernetická bouře se přehnala přes USA

Celý týden byla klíčová informační infrastruktura (včetně bankovního a energetického sektoru) ve Spojených státech vystavena tvrdým kybernetickým útokům. Naštěstí jen v rámci historicky největšího podobného cvičení s názvem Cyber Storm (Kybernetická bouře).Celý týden byla klíčová informační infrastruktura (včetně bankovního a energetického sektoru) ve Spojených státech vystavena tvrdým kybernetickým útokům. Naštěstí jen v rámci historicky největšího podobného cvičení s názvem Cyber Storm (Kybernetická bouře).
Do cvičení se virtuálně zapojilo 115 agentur včetně FBI, CIA, Červeného kříže či Ministerstva domácí bezpečnosti. Svoji roli ve scénáři přitom měly i IT společnosti a zahraniční vlády. Cvičení přitom neproběhlo na internetu, ale v uzavřeném simulovaném prostředí.
Dle oficiálního prohlášení byla Kybernetická bouře „vynikající příležitost zvýšit bezpečnost země“. Testovala se přitom nejen odolnost proti útokům hackerů, ale také proti blogerům šířícím masově dezinformace.
Komentátoři trochu uštěpačně upozorňovali, že jen několik dní po tomto cvičení dokázali reportéři listu Chicago Tribune na internetu s použít veřejně dostupných nástrojů zjistit totožnost více než 2600 pracovníků CIA


Komentáře