Kyberútoky jsou pro firmy větší hrozbou než krádeže, katastrofy či terorismus

Podle nejnovější studie, vydané v pondělí společností Symantec, byly tři čtvrtiny firem v uplynulém roce postižené kyberútoky a považují pro letošek za nutné bezpečnostní otázky výrazně přehodnotit.


V reportu s názvem The 2010 State of Enterprise Security Symantec tvrdí, že 75 % firem bylo v loňském roce obětí internetového útoku a 42 % jich hodnotí bezpečnost jako jejich hlavní problém, palčivější než např. přírodní pohromy, terorismus a tradiční kriminalitu dohromady.

Kybeútoky stojí firmy v průměru 2 miliony dolarů ročně a jsou často velmi efektivní, jak se píše v reportu. Studie vychází ze zkušeností 2 100 zaměstnanců firem na pozicích CIO, CSO nebo IT manažer ve 27 různých zemí a údaje byly posbírány v lednu letošního roku.

Matthew Steele ze Symantecu, který je ředitelem sekce strategických technologií, k tomu říká, že bezpečnostní otázky jsou stejně důležité jak pro malé, tak i pro velké firmy a toto nebezpečí je v současnosti poměrně velmi silné.

Organizace také tvrdí, že zvládat bezpečnostní hrozby je problémem kvůli nedostatku personálu a novým IT iniciativám, která zintenzivňují bezpečnostní problémy, neboť i ty se mění a vyžadují nová řešení. Naopak od vedení firem jsou na IT oddělení kladeny vysoké nároky, které jsou za stávajících podmínek často nezvladatelné.

Podle průzkumu má být prioritním úkolem firem pro letošní rok právě lepší vypořádání se s hrozbami, neboť 84 % společností považuje tuto iniciativu za důležitou. Téměř všechny firmy (94 %) pak počítají s tím, že provedou ve svých bezpečnostních opatřeních pro letošní rok změny a skoro poloviny (48 %) chce dělat zásadní změny.Komentáře