Lidé nechtějí svěřovat data státní správě - ani v Británii

Více než polovina dotazovaných obává, že se stanou obětí krádeže identity nebo podvodu online.Šest z deseti lidí v Británii nevěří podnikům ani státní správě, že ochrání důvěrnost jejich osobních údajů. Takové jsou výsledky průzkumu provedeného společností Ipsos Mori pro Symantec. Z průzkumu podle Symantecu vyplývá potřeba lepších postupů prevence ztráty dat a vystává otázka potřebnosti přísnější legislativy ve věci oznamování narušení dat.

Podobný předpis by měl zajistit, že organizace oznámí zákazníkům (respektive v případě státní správy veřejnosti) ztrátu, krádež, napadení nebo neoprávněné vyzrazení osobních údajů.

Provedený průzkum zjišťoval názor veřejnosti na postupy zabezpečení dat ve vládních institucích a podnicích. Ukázalo se, že více než polovina dotazovaných obává, že se stanou obětí krádeže identity nebo podvodu online.

„Současné předpisy určující, jak a kdy organizace zveřejní narušení dat nebo ohrožení osobních údajů zákazníků, prostě nezmírňují obavy veřejnosti z narušení soukromí, krádeže identity a zločinů online,“ uvedl Torgny Gunnarsson, vicepresident společnosti Symantec pro oblast severní Evropy. „Požadavky na zabezpečení jsou sice v současné době definovány veřejným zájmem, ale organizace nemají povinnost zveřejňovat případy narušení a ztráty dat, takže lidé nevědí, zda došlo ke ztrátě osobních údajů.


Komentáře