Linky: 64bitová Windows po palbou, ochranu jádra lze vypnout

Proběhl světový den IPv6, Facebook si vysloužil kritiku za automatické rozpoznávání obličejů na nahrávaných fotografiích.


Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech IDG.cz.

Smůla společnosti Sony nebere konce, hackerská skupina LulzSec údajně prolomila zabezpečení Sony Picture. Útok byl veden metodou SLQ injection, přičemž odcizená data včetně hesel uživatelů nebyla vůbec uložena v šifrované podobě.

PCWorld.cz

 

Došlo k vysoce cílenému útoku na GMail, respektive účty lidí, kteří byli vytipováni pro své pozice v americké administrativě apod. Ukázalo se, že řada lidí si na svůj účet v GMailu přeposílala svou pracovní poštu včetně citlivých informací. Podle Googlu stála za útokem Čína, ta to popřela.

PCWorld.cz

 

Cílem útoku jsou stále častěji i 64bitové verze Windows. Rootkit Wootkit.Wind64.Necurs.a proniká do systému kvůli zranitelnosti v implementaci Javy a chyby v Adobe Readeru.

PCWorld.cz

Tento malaware funguje tak, že dokáže vypnout bezpečnostní ochranu na úrovni jádra PatchGuard (Kernel Patch Protection).

Computerworld.cz

 

Světový den IPv6 proběhl bez bezpečnostních incidentů, nebyly zaznamenány ani výpadky nebo zpomalení služeb.

Computerworld.cz

 

Podle odhadů společnosti AutoCont více než 60 % firemních bezdrátových sítí je otevřeno anonymnímu přístupu či nedostatečně zabezpečeno.

Computerworld.cz

 

Facebook u nově nahraných fotografií začíná rozpoznávat tváře a porovnávat je se svou databází. Funkce je to samozřejmě chytrá, problém ale je, že se aktivuje automaticky, bez vědomí uživatelů, a ti ji musí vypnout. Facebook je proto opět obviňován z narušení soukromí.

PCWorld.cz

 

Podvodné stránky vydávající se za oficiální web služby Windows Update se snaží uživatele Firefoxu přimět k instalaci falešného antiviru.

Computerworld.cz

 

 Komentáře