Linky: Android v ohrožení

Přijde čas nasazení iPadů ve firmách? Vývoj kamerových systémů, některým bezpečnostním firmám se nelíbí automatická distribuce Microsoft Security Essentials. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


Nová verze operačního systému iOS 4.2 by díky vylepšenému zabezpečení mohla vést k větší adopci iPadů ve firmách. Přístroje by mělo být možné vzdáleně konfigurovat a monitorovat shodu s firemními zásadami. Tablety půjde zamykat, data vzdáleně mazat a e-maily chránit pomocí šifrování...

Computerworld.cz

 

Starší verze operačního systému Android mohou umožnit vzdálené spuštění kódu už při návštěvě podvodné webové stránky. Chyba se nachází v jádru webového prohlížeče (WebKit), Google o ní ví a zranitelnost je již opravena. Problém je v tom, že u některých starších telefonů (G1 apod.) se operační systém nedá aktualizovat. Naštěstí by tímto způsobem nemělo jít vynutit volání nebo posílání SMS (na čísla se speciální tarifikací).

Computerworld.cz

 

Remove Fake Antivirus 1.70, zdarma dostupný nástroj pro likvidaci falešných antivirů.

PCWorld.cz

 

TrendMicro a Panda Security si stěžují na to, že Microsoft distribuuje svůj antivirus Security Essentials prostřednictvím automatických aktualizací. Microsoft ale nabízí Security Essentials jen v případě, že na počítači nenajde žádnou ochranu. Většina analytiků postup Microsoftu hájí.

Computerworld.cz

 

Internetem se šíří nový trojský kůň Trojan.Spy.YEK, navržený údajně pro krádeže dat především ve větších firmách. Primárně pátrá po e-mailech, databázích a dokumentech a tato data posílá přes FTP na vzdálený server.

PCWorld.cz

 

Trendy v oblasti kamerových systémů: digitalizace, snižování cen... Obrovský technologický posun nastal i v oblasti automatického vyhodnocování obrazu, příkladem může být rozpoznávání registračních značek vozidel nebo počítání osob v zájmové oblasti.

Computerworld.cz

 

Testu jsme podrobili hardwarové bezpečnostní zařízení Check Point Safe@Office 1000N. Podobně jako u zařízení SonicWall TZ200, Check Point 1 000N nabízí bezpečnost na podnikové úrovni granularity, a to v provedení, které neodradí ani neodborníky...

Computerworld.cz

 

Jak fungují služby pro monitoring objektů, osob či zvířat?

Computerworld.cz

 Komentáře