Linky: Dvoustupňová hesla pomocí CAPTCHA

Podpora Windows Vista SP1 se blíží ke konci. Jak otevřít infikované médium CD/DVD/flash? Mobilní platby od Googlu mohou mít bezpečnostní rizika. Sony se pokouší vyčíslit škody.


Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech IDG.cz.

Dvoustupňová verze hesla. Pomocí jednoduššího hesla je vygenerován obrázek CAPTCHA s heslem složitějším. Přímo ke službě se pak používá heslo silné, stačí si však pamatovat to jednoduché.

Computerworld.cz

 

V Google Wallet, nedávno představené aplikaci pro mobilní platby od Googlu, mohou být bezpečnostní trhliny. Slabinou má být přístup k aplikaci v Androidu, kdy si heslo bude moci zvolit sám uživatel. Rizikem je také vznik podvodné aplikace...

PCWorld.cz

 

Jak bezpečně otevřít infikované CD, DVD nebo Flash? Lze zkusit otevřít v Linuxu. Ve Windows zakázat automatické přehrávání Autorun (např. pomocí nástroje Tweak UI ve Windows XP), pro jistotu na závěr práce s médiem použít i nějaký speciální nástroj pro jednorázovou detekci malwaru.

PCWorld.cz

 

Sony přiznala další útoky a pokusila se o vyčíslení škod v důsledku průniku do svých sítí. Předběžný odhad je 170 milionů dolarů.

Computerworld.cz

Další útok směřoval proti kanadské Sony. Kompromitována byla hesla uživatelů, nikoliv však čísla platebních karet.

PCWorld.cz

 

Skype zaznamenal velký výpadek. Byl to však důsledek technických chyb, nikoliv útoku.

Computerworld.cz

 

Seriál Ochraňte svá data před útoky hackerů.

PCWorld.cz

(odkaz na poslední díl, zde i linky na díly předcházející)

 

Vnitřní útoky jsou stále sofistikovanější, roste například použití rootkitů. Ačkoliv podíl vnitřních útoků vůči vnějším klesá, insideři stále představují hlavní nebezpečí.

CIO-Businessworld

 

12. července skončí podpora Windows Vista SP1. Od té doby přestanou být vydávány bezpečnostní aktualizace. Uživatelé mohou samozřejmě jednoduše a bezplatně přejít na Windows Vista SP2 (vyžadován je mít dopředu nainstalovaný balíček SP1, nelze přejít rovnou z původních Vista).

Computerworld.cz

 

 

 Komentáře