Linky: Éra RFID

Podpisy dokumentů PDF, šifrovaná komunikace mezi klientem a serverem bez SSL. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz...


Letošní rok by mohl být érou RFID. RFID se v současnosti dotýká prakticky všech oborů lidských činností, již to není záležitost pouze logistických a výrobních systémů.

CIO-BusinessWorld.cz

 

Vydána byla hlavní verze zdarma dostupného programu JSignPdf, který je určen k digitálnímu podepisování PDF dokumentů. Novinkami v této verzi jsou výběr umístění viditelného podpisu v náhledu PDF, kontrola zneplatnění certifikátu (CRL) a výběr hašovacího algoritmu použitého v podpisu.

Computerworld.cz

 

HTTPS Everywhere je nový doplněk pro Firefox určený pro šifrování komunikace mezi klientem a serverem. Je založen na technologii STS (Strict Transport Security). Tuto formu šifrování zatím podporují např. weby Google, Wikipedia, Paypal a sociální sítě Facebook a Twitter.

Computerworld.cz

 

Na PCWorldu začíná vycházet seriál Jak dokonale zabezpečit bezdrátovou síť WLAN. V prvním dílu např. kontrola použití metody šifrování a optimalizace délky a složitosti klíče.

PCWorld.cz

 

Nový firmware iOS 4 pro iPhonu není bez zcela problémů, uživatelé reportují potíže se zálohováním.

PCWorld.czKomentáře