Linky: Firewall zachytil přenos z IP adresy 0.0.0.0

Pátrání po záhadné IP adrese, jak zabránit vzplanutí li-ion baterií, rizika služeb VoIP, je nejbezpečnější Internet v Africe? Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz...


Google začal Chrome aktualizovat tak, že do dvou dnů po vydání záplaty přehrávače Flash ze strany Adobe je opravený i příslušný plug-in v prohlížeči. Google postupuje metodou tichých aktualizací, které uživatel nemusí ani potvrzovat.

Computerworld.cz

 

Testu jsme podrobili bezpečnostní balík ZoneAlarm Extreme Security 2010 od společnosti CheckPoint. Obstál dobře, ocenění si zaslouží například firewall, který je součástí sady.

Computerworld.cz

 

Seriál Manažer bezpečnosti. IP adresa 0.0.0.0 nedává smysl. Tak jak se mohly na ní zaslané přenosy dostat do firemní sítě? Odkud pocházejí, jak mohly proniknout přes internetové směrovače?

Computerworld.cz

 

Jak chránit li-ion baterie před vzplanutím? Jeden z kolektivů Ústavu elektrotechnologie FEKT VUT řeší pasivní ochranu, spočívající v hledání materiálů pro lithio–iontové baterie, které mají výrazně menší zápalnost a větší odolnost vůči zvýšeným teplotám.

Computerworld.cz

 

Nečekaná statistika: Sedm z deseti zemí s nejbezpečnějším internetem na světě se podle průzkumu společnosti AVG nachází v Africe.

PCWorld.cz

 

Jak se dnes chrání zdravotnická dokumentace v informačních systémech nemocnic? Každá organizace provádějící automatické zpracování osobních údajů je ze zákona o ochraně osobních údajů povinna vést záznamy o tom, kdo a kdy k datům přistupoval nebo je měnil. Toto ustanovení je však zcela běžně opomíjeno a obhajováno tím, že se nevztahuje na „běžnou práci“.

CIO-BusinessWorld

 

Projekt Vampire analyzuje rizika internetových hlasových služeb (VoIP). Je třeba si uvědomit, že se jedná o systémy, které zahrnují infrastrukturu účtování hovorného a platby, které jsou navíc mnohdy inkasovány automaticky a okamžitě z „kreditu“.

CIO-BusinessWorld

 

Tři tipy z freewarové rubriky PCWorldu:

Simmet Uninstaller, nástroj pro bezpečné odinstalování programů.

PCWorld.cz

 

File Killer, aplikace pro trvalé odstranění souborů.

PCWorld.cz

 

Right-Click Encrypter, šifrování souborů jedním kliknutím myši.

PCWorld.cz

 Komentáře