Linky: Nejnebezpečnějším programem je Thunderbird?

Chyba v čipsetech Intelu, záplata Microsoftu proti funkci Autorun, jak naplánovat disaster recovery... Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


Není to sice chyba v pravém slova smyslu bezpečnostní, nicméně významná velmi. V čipsetech Intelu dodávaných spolu s novou generací procesorů Sandy Bridge je chyba, která může vést po delším používání až k selhání funkcionality pevných disků. V důsledku chyby se odhaduje pokles příjmů Intelu v tomto čtvrtletí o 300 milionů dolarů.

Computerworld.cz

 

Další novinka Intelu. Druhá generace procesorů Core bude podporovat technologii Identity Protection Technology (IPT) včetně dvoustupňové autentizace s heslem pro jednorázové použití.

Computerworld.cz

 

Na PCWorldu vychází seriál o nejnebezpečnějších programech. Na prvním místě se objevuje e-mailový klient Mozilla Thunderbird, dnes napadaný a zranitelný mnohem více než Microsoft Outlook (respektive Outlook Express, Live Mail, Windows Mail podle verze Windows). Rizikem je i Java Runtime ve Windows, iTunes na iPodu, iPadu i jinde, samozřejmě Adobe Reader, ale i starší verze Microsoft Wordu... Článek by měl obsahovat i rady o alternativách ke zranitelným programům nebo doporučené úpravy nastavení.

Rozcestník ke 4dílnému seriálu:

PCWorld.cz

 

Rychlý růst mobilních připojení ohrožuje firemní sítě. Většina firem na noteboocích ani klíčenkách USB nepoužívá šifrování.

ChannelWorld

 

Nový algoritmus Googlu proti spamu ve výsledcích vyhledávání (čímž se myslí kopie jiných stránek generované pouze kvůli návštěvnosti) údajně obsahuje chyby, které mohou poškodit i seriózní weby.

Computerworld.cz

 

Opakované doporučení: Nepoužívat pro více webových služeb stejná hesla. U dvou hacknutých stránek se studiem dat údajně ukázalo, že stejné heslo pro obě služby měla téměř polovina uživatelů.

Computerworld.cz

 

Microsoft do posledního balíčku záplat vložil také aktualizaci, která brání automatickému spuštění CD/DVD/USB flash. Již starší aktualizace KB971029 je však i nyní jen volitelná, neinstaluje se automaticky a uživatel si ji musí přidat ručně. Přes Autorun se šířily např. červy Conficker a Stuxnet.

Computerworld.cz

 

Desatero pro Disaster Recovery, tj. obnovu po katastrofě: je třeba vyhradit dostatečné zdroje, pamatovat na hrozby přírodních katastrof v příslušném regionu, dimenzovat zálohování, stanovit priority obnovy, plánovaný postup důkladně zdokumentovat...

CIO-BusinessWorld

 

 Komentáře