Linky: Rekordní trest za počítačovou kriminalitu

Rizikový Internet Explorer 6 ztrácí podíl, služba Google Buz ihned po svém uvedení vyvolala kritiku pro vyzrazování potenciálně citlivých informací, k falešným antivirům se nabízí i technická podpora.


Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz...

 

Poslední útoky proti Internet Exploreru verze 6 vedly k tomu, že z firemního prostředí začíná tento prohlížeč opravdu mizet. Na firemních počítačích s Windows XP má již Internet Explorer 8 v tuto chvíli podíl 72,2 %. Největší podíl Internet Exploreru 6 je na počítačích v Číně (okolo 50 %).

Computerworld.cz

Poznámka: Tedy čínská pobočka Googlu byla vlastně typickou čínskou firmou. Viz také: Proč se v Googlu používal Internet Explorer?

 

Nově uvedená služba Google Buzz vzbuzuje nevole ochránců soukromí. Buzz totiž vytváří seznam kontaktů, s nimiž si uživatel nejčastěji píše e-maily nebo chatuje. „Preference“ uživatele jsou pak bez jeho souhlasu zveřejněny. To může být potenciálně ožehavé, např. v pracovních nebo osobních vztazích. Existuje samozřejmě možnost, jak všechny tyto možnosti vypnout, stejně tak služba teprve začíná a „profil“ je tedy dostupný jen jejím dalším uživatelům. Nicméně defaultní nastavení je problém.

Computerworld.cz

 

O kauze podvodů spojených s prodejem informací o platebních kartách, v níž vystupoval bývalý bezpečnostní analytik nyní používající přezdívku Iceman, se zde již psalo. Novinkou je rozsudek: Max Ray Butler alias Iceman nyní dostal 13 let a pokutu 27,5 miliardy dolarů. Jde údajně o nejvyšší trest, který byl dosud za kybernetickou kriminalitu udělen.

PCWorld.cz

Viz také: Prodej údajů o kartách neunikl policejním agentům

 

Nevyzpytatelné jsou cesty internetové kriminality. K falešným antivirům nyní začali podvodníci nabízet i on-line podporu. Podle všeho nikoliv počítačově generovanou, ale skutečně s lidským protějškem, který ovšem radí pouze koupit si dražší verzi.

PCWorld.cz

 

Uživatelům Windows XP může způsobit potíže poslední aktualizace Microsoftu MS10-015. Systém pak začne zatuhávat. Microsoft již dříve odmítl, že by problém mohla způsobovat samotná aktualizace, a nyní firma uvedla, že toto chování zřejmě ukazuje na přítomnost těžko detekovatelného rootkitu, např. tzv. TDSS.

Computerworld.cz Komentáře