Linky: Sociální sítě bývají v pracovní době zakázány

Zatímco prodeje UTM se drží, trh IPS zažívá ztráty. Testujeme antivirové balíky „2010“. Microsoft může mít problém, že nástroj WGA pro kontrolu legality systému distribuoval jako bezpečnostní aktualizaci... Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


V Norimberku právě začíná it-sa, nový veletrh zaměřený právě na bezpečnost IT. Pořádá ho veletržní společnost NürnbergMesse a vydavatelství SecuMedia Verlag.

Computerworld.cz

 

Krize dopadá i na oblast zabezpečení IT, na různé kategorie ale zcela odlišně. IDC uvádí, že poprvé od roku 2002 v Evropě poklesl trh hardwarových bezpečnostních zařízení (appliance). Zajímavé ovšem je, že systémy UTM (jednotná správa hrozeb) se prodávají stále zhruba stejně, velký pokles zaznamenal trh IPS (systémy prevence proti vniknutí).

Computerworld.cz

 

Microsoftu hrozí žaloba za to, že svůj protipirátský nástroj Windows Genuine Advantage distribuoval jako kritickou bezpečnostní aplikaci a že tento nástroj kontroly pravosti systému navíc o uživateli bez upozornění shromažďuje určité údaje.

Computerworld.cz

 

Test PC Worldu nabízí srovnání antivirových balíků verze 2010. Hodnoceny byly BitDefender Total Security 2010, Kaspersky Internet Security 2010, Avira Premium Security Suite 9.0, G Data Total Care 2010, ParetoLogic Antivirus Plus 6 a VIPRE.

PCWorld.cz

 

NetRex uvádí pro ochranu domů novou dohledovou kameru SimCam.

CIO-BusinessWorld

 

 

Více než polovina amerických společností zakazuje svým zaměstnancům používat v pracovní době Facebook, MySpace či Twitter. Vede je ovšem k tomu spíše snaha zabránit souvisejícímu poklesu produktivity práce než obavy z narušení IT bezpečnosti.

Computerworld.cz

 

Kingston a Spyrus chtějí společně nabídnout bezpečnější disky USB flash. Jejich produkty by měly nabízet vyšší úroveň šifrování.

Computerworld.cz

 

 Komentáře