Linky: Zamykat obrazovky heslem?

Jak zefektivnit postupy používané ve firmách pro zálohování dat, ochrana proti sledování ve Firefoxu 4. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


Firefox 4 nabídne podobně jako Internet Explorer nástroje, které by měly bránit sledování uživatele. Nástroj má vypadat tak, že uživatel bude moci vytvořit seznam webových stránek, kterým zakáže získávat jakákoliv osobní data a současně zamezí zobrazování obsahu třetích stran.

Computerworld.cz

 

IBM vyvinula nástroj, který umožňuje distribuovat záplaty na virtuální stroje, i když jsou právě off-line. Příslušný systém je podle IBM vhodný zejména pro virtuální stroje, které nejsou často využívány, protože ty bývají obvykle nezáplatované a po zapnutí jsou vystaveny útokům.

Computerworld.cz

 

Seriál Manažer bezpečnosti. Nová zásada bránící uživatelům vypnout uzamykání obrazovky heslem ve skutečnosti sníží u některých z nich úroveň zabezpečení. Nicméně je to paradox: Nová zásada bránící uživatelům vypnout uzamykání obrazovky heslem ve skutečnosti sníží u některých z nich úroveň zabezpečení.

Computerworld.cz

 

Další díl seriálu. Jak byl manažer zabezpečení dvakrát propuštěn.

Computerworld.cz

 

Test antivirů od AV-Comparatives. Vyhrály produkty F-Secure a Norton.

PCWorld.cz

 

Ochrana DRM u aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone 7 byla prolomena.

PCWorld.cz

 

Na webu Mozilly byla krátce přístupná hesla uživatelů registrovaných v jejich službách, především e-mailu. Sice byla v zašifrované podobě, nicméně algoritmem, který lze dešifrovat.

PCWorld.cz

 

Postupy používané ve firmách k zálohování dat vyžadují modernizaci. Typické zálohy duplikují data dvojím způsobem, neboť jsou opakovaně vytvářeny jak plné, tak i inkrementální zálohy obvykle stále podobných souborů. Deduplikační systémy dokážou identifikovat obě situace a eliminovat redundantní data...

Computerworld.czKomentáře