Linux od HP má vysokou bezpečnostní certifikaci

EAL4+ je nejvyšší úroveň záruky na nepozměněný komerční operační systém. Licence se vztahuje na Red Hat Enterprise Linux 5 na platformách HP Integrity, ProLiant a BladeSystem, na vybraných pracovních stanicích a osobních počítačích.Společnost HP získala vysokou mezinárodní certifikaci zabezpečení Linuxu. Certifikace Evaluation Assurance Level 4 (EAL4+) Common Criteria pro systém Red Hat Enterprise Linux 5 platí pro servery, pracovní stanice a notebooky HP.

Certifikace je součástí mezinárodního standardu Common Criteria Evaluation and Validation Scheme (CCEVS), který je používán k posuzování úrovně zabezpečení a záruky IT produktů. Standard je výsledkem spolupráce mezi americkým Národním institutem standardů a technologií (National Institute of Standards and Technology) a Národní bezpečnostní agenturou (National Security Agency, NSA).

EAL4+ je nejvyšší úroveň záruky na nepozměněný komerční operační systém. Licence se vztahuje na Red Hat Enterprise Linux 5 na platformách HP Integrity, ProLiant a BladeSystem, na vybraných pracovních stanicích a osobních počítačích.

Na vývoji vlastností vyžadovaných pro certifikaci EAL4+ spolupracoval HP se společností Red Hat a s linuxovou komunitou. Podle HP je zvlášť důležitý je profil LSPP, neboť umožňuje vytvářet řešení s několika úrovněmi zabezpečení. Partnerem společnosti HP, který poskytuje hotové řešení přenosu dat mezi sítěmi s různými úrovněmi utajení, je společnost eXMeritus Software. Nedávno spolupracovala s HP na portování jeho aplikací ze systému Sun Solaris na Linux.


Komentáře