Mainframe System z10 má certifikát zabezpečení EAL5

Funkce s šifrovacími algoritmy umožňují správcům mainframu System z10 nadefinovat několik úrovní zabezpečení přístupu oprávněných uživatelů k citlivým informacím nacházejícím se na serveru System z.IBM oznámila mainframe System z10, který byl navržen s důrazem na zvýšení efektivity datových center. Přináší vyšší výkon s nižšími nároky na napájení, chlazení a místo. Podle IBM nabízí také dosud nesrovnatelnou úroveň zabezpečení.

V oblasti zabezpečení nabízí systém funkci Authorization Management pro ověřování a oprávnění uživatelů, kteří mohou přistupovat k určitým podnikovým službám a souvisejícím prostředkům IT. Zabudované funkce s šifrovacími algoritmy umožňují správcům mainframu System z10 nadefinovat několik úrovní zabezpečení přístupu oprávněných uživatelů k citlivým informacím nacházejícím se na serveru System z.

Zabezpečení Virtualization Security vyhovuje nejvyššímu stupni zabezpečení americké vlády Evaluation Assurance Level 5 (EAL5), které zajišťuje technologie zVM. IBM System z je podle dodavatele jediným serverem na světě, který získal tento stupeň certifikace pro zabezpečení a oddíly. (Tuto certifikaci získal model System z9 a IBM má v plánu nechat certifikovat pro EAL5 i System z10).

Podniky se dnes podle IBM snaží nejen podstatně snížit neefektivitu a komplikovanost dnešních datacenter, ale také rozumněji sdílet IT prostředky a lépe je přizpůsobovat konkrétním podnikovým cílům a neustále se měnícím podmínkám na trhu. Zároveň se potýkají s tím, jak protokolovat, sledovat, auditovat a účtovat každou obchodní transakci. Jejich cílem je jít dál, než umožňuje základní virtualizace (která rozděluje různé počítačové úlohy mezi samostatné oddíly na serveru), a provozovat prostředí, v němž je celá infrastruktura IT včetně podnikových aplikací, zabezpečení, úložné kapacity a výpočetního výkonu provozována podle potřeby.


Komentáře