Malware proti softwarovému pirátství i pro Android


Tým Norton společnosti Symantec uvádí, že byl zaznamenán nový škodlivý kód pro platformu Android. Android.Walkinwat tzv. varuje uživatele před stahováním pirátského softwaru.

Stejně jako většina ostatních hrozeb zaměřených na zařízení se systémem Android i škodlivý kód Android.Walkinwat se tváří jako legitimní aplikace (v tomto případě nazvaná "Walk and Text"). Avšak namísto očekávaných funkcí se hrozba snaží získat citlivá data z telefonu (jméno, telefonní číslo, IMEI atd.), která odesílá na externí server. Následně je uživatel informován, že si stáhl pirátskou verzi aplikace. Navíc aplikace rozešle na všechny kontakty ze seznamu textovou zprávu s textem ve stylu: "Ahoj, právě jsem z internetu stáhl pirátskou aplikaci "Walk and Text" pro Android. Jsem hloupý a stálo mě to pouze 1 dolar. Nekraď jako já!"

Aplikace na závěr vybízí uživatele, ať si překontroluje svůj účet a kupuje z Android Marketu pouze legitimní aplikace. I když to není první případ "digitální spravedlnosti", která využívá rozesílání zpráv s varováním proti pirátství, je to podle Symantecu první případ svého druhu mezi mobilními hrozbami.Komentáře