Manažer bezpečnosti: Rychlé nasazení DLP

Náš manažer bezpečnosti dostane ke svému současnému rozpočtu další finanční prostředky pro nasazení DLP. Tyto finance je však nutné investovat do několika týdnů.

Manažer bezpečnosti: Rychlé nasazení DLP


Trouble Ticket
Co řešit: Vedení firmy poskytlo finance, ale v omezené míře a s nedostatkem času.
Akční plán: Během několika málo týdnů posoudit technologie, vybrat nástroj a zakoupit ho – na chyby není čas.

Dostal jsem většinu toho, o co jsem žádal, a dostal jsem to brzy. To zní dobře, ne? Ne tak docela.

Ve svém plánu na rok 2013 jsem požádal o rozpočet na systém ochrany před únikem dat (DLP). Měl jsem důvod se domnívat, že mám slušnou šanci na získání finančních prostředků. Do mé kompetence patří ochrana duševního vlastnictví naší společnosti a systém DLP byl pro vysoké manažery žhavým tématem.

Teď jsem se dozvěděl, že dostanu část svého požadavku z rozpočtu, ale ne v roce 2013. Přidalo se to ke zbývajícímu rozpočtu na rok 2012. To znamená, že musím koupit nástroj DLP ještě před koncem tohoto fiskálního roku.

Vypadá to, že vysocí manažeři jsou již přesvědčeni o tom, že nástroj DLP bude cenným přírůstkem našeho arzenálu zabezpečení, a rozhodli se, že čím dříve ho nasadíme, tím lépe. Dobrou zprávou je, že exekutiva bere ochranu informací vážně.

Tou špatnou je, že nechápou, že před samotným rozhodnutím je potřeba mít dostatek času k prostudování technologie. Pokud budete spěchat, můžete skončit s něčím, co vaše problémy dostatečně neřeší.

Můj původní plán byl najmout dva analytiky DLP a pracovat s nimi na ověření konceptu. Omezený rozpočet znamená, že si mohu najmout jen jednoho analytika, ale časové omezení situaci ještě zhoršuje. Máme jen dva měsíce na formální ověření konceptu – dva měsíce, které jsou navíc v době dovolených.

A co víc, nemám rozpočet ani personál na podporu komplexního nasazení DLP.Úvodní foto: © higyou - Fotolia.comVyšlo v Computerworldu 17/2012
Celé toto vydání lze zkoupit elektronicky
Komentáře