Master Internet otevřel datové centrum v Praze

Použit je certifikovaný protipožární systém plynového hašení. Celý prostor datacentra je monitorován kamerovým systémem. Monitorován je samozřejmě i vlastní hadrware a služby.Právě otevřené pražské datacentrum firmy Master Internet pojme až 7 tisíc serverů. Je umístěno ve stejném sále, kde se kdysi, před cca 30 lety, zpracovávala tehdejší výpočetní technikou tajná data pro podniky zahraničního obchodu.

Rok po otevření datového centra v Brně se firma Master Internet rozhodla zopakovat podobný projekt v centru Prahy. Nové datacentrum má oproti tomu brněnskému zhruba trojnásobné parametry.

Internetovou konektivitu zajišťují dva nezávislé optické spoje o celkové kapacitě 4 x 10 Gb/s. Připojení je podle Master Internet záměrně zvoleno tak, aby bylo značně naddimenzované. Centrum je propojeno s celorepublikovou sítí firmy postavenou na technologiích Cisco.
Centrum nabízí housing vlastních serverů, pronájem serverů i racků. Důraz byl kladen také na komfort pro hostované servery a racky. K dispozici jsou výkonné klimatizační jednotky a vlastní zdroje elektrické energie sloužící jako záloha pro případ výpadku elektrické sítě.

Z hlediska Security Worldu jsou samozřejmě klíčové parametry zabezpečení: Použit je certifikovaný protipožární systém plynového hašení FM-200 (hasicí plyn pro člověka neškodný a ekologicky šetrný). Celý prostor datacentra je monitorován kamerovým systémem (včetně záznamu). Při vstupu do datacentra musí každý zákazník prokázat svoji totožnost a je evidován v informačním systému. Budova disponuje nonstop fyzickou ostrahou. Monitorován je samozřejmě i vlastní hadrware a služby.

Datové centrum Master DC Praha se nachází v kancelářské budově 4D Center Prague v ulici Kodaňská ve Vršovicích.


Komentáře