McAfee bude zabezpečovat i Moblin Linux

Mobilní internetová zařízení (MID) se stávají stále oblíbenější, protože nabízejí při práci s Internetem komfort odpovídající plnohodnotnému PC. Přitom se jedné o levná kapesní zařízení s nenáročným operačním systémem, jako je například Moblin Linux.Společnost McAfee oznámila, že nabízí své bezpečnostní produkty nově také uživatelům notebooků a mobilních internetových zařízeních (Mobile Internet Devices, MID) založených na technologiích Intelu. McAfee poskytne pro uživatele notebooků integrované šifrování dat a pro zařízení MID integrované zabezpečení mobilního obsahu – tato řešení jsou určena pro zařízení s procesory Intel Atom řady Z5XX a se softwarem Moblin.

Mobilní internetová zařízení (MID) se stávají stále oblíbenější, protože nabízejí při práci s Internetem komfort odpovídající plnohodnotnému PC. Přitom se jedné o levná kapesní zařízení s nenáročným operačním systémem, jako je například Moblin Linux. Poskytovatelé služeb pokládají zařízení MID založená na systému Moblin za novou cestu, jak zákazníkům doručovat předplacený obsah a služby. Zařízení MID se tak vhledem ke způsobu svého použití potýkají s podobnými bezpečnostními problémy jako klasická PC.

Společnost McAfee navíc oznámila plán integrovat svou technologii pro šifrování dat s Anti-Theft technologií Intelu a s jeho technologií Active Management. V případě krádeže notebooku by pak data měla být chráněna proti neautorizovanému přístupu.

Bezpečnostní iniciativa společnosti McAfee kombinuje nasazení šifrování na hardwaru Intel VPro s technologií proti hrozbám společnosti Intel. Kombinace těchto řešení umožňuje znepřístupnit data na noteboocích, které budou spuštěné bez příslušného oprávnění. V případě ztráty nebo krádeže se při pokusu o neautorizovaný přístup k datům notebook automaticky vypne.

Viz také:
Notebooky mizí na letištích závratnou rychlostí
Adeona: sledování ukradeného notebooku zdarma a jako open source


Komentáře