McAfee koupí Sentrigo, firmu nabízející zabezpečení databází


McAfee koupí soukromě vlastněnou firmu Sentrigo. Jedná se o poskytovatele řešení pro zabezpečení databází, včetně prevence proti vniknutí, monitoringu a zajištění shody. Společnost Sentrigo nabízí komplexní sadu technologií pro ochranu databází, která zahrnují i správu zranitelností, aktivní sledování činnosti databází, audit a nasazování oprav.

Společnosti McAfee a Sentrigo již spolupracovaly v rámci programu Security Innovation Alliance (SIA). Technologie Sentrigo byly v roce 2010 použity v aplikacích McAfee Vulnerability Manager for Databases, McAfee Database Activity Monitoring a McAfee Integrity Monitoring for Databases.

Plánovaná řešení by měla efektivněji bránit útokům proti databázím včetně rozšířené metody SQL injection realizovaných přes webové rozhraní. Technologie pro audit a reporting zajistí shodu s legislativními a dalšími požadavky. Technologie Virtual Patching společnosti Sentrigo má nabídnout silnou míru ochrany i databázím, u nichž je nasazování oprav z provozních důvodů problematické.

Akvizice by měla být v závislosti na splnění obvyklých podmínek dokončena v dubnu 2011. Tým společnosti Sentrigo se pak stane součástí divize Risk & Compliance společnosti McAfee, v jejímž čele stojí Stuart McClure, viceprezident a vrchní ředitel společnosti McAfee.Komentáře