McAfee má za sebou rekordní čtvrtletí

Příjmy v porovnání se stejným obdobím předešlého roku vzrostly o 26 procent a dosáhly výše 397 milionů dolarů. Jedná se o zatím vůbec rekordní čtvrtletní příjmy společnosti McAfee.Společnost McAfee oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2008. Příjmy v porovnání se stejným obdobím předešlého roku vzrostly o 26 procent a dosáhly výše 397 milionů dolarů. Jedná se o zatím vůbec rekordní čtvrtletní příjmy společnosti McAfee. Již desáté čtvrtletí v řadě zaznamenala společnost také dvojciferný meziroční nárůst. Čistý zisk 0,52 dolarů v přepočtu na akcii (non GAAP) je rovněž rekordním finančním výsledkem společnosti McAfee.

Výsledky v podnikovém segmentu
Příjmy ve 2. čtvrtletí roku 2008 v porovnání se stejným obdobím předešlého roku vzrostly o 32 procent a dosáhly výše 240 milionů dolarů. Jedná se o rekordní čtvrtletní výsledek, kterého společnost McAfee dosáhla v podnikovém segmentu. Růst by dán především prodejem řešení pro zabezpečení koncových bodů McAfee Total Protection Endpoint velkým podnikům a středním firmám, prodejem řešení pro ochranu dat a platformy Network Security (dřívější označení IntruShield). Společnost uzavřela 346 kontraktů, jejichž výše přesáhla 100 000 dolarů, včetně 45 kontraktů nad 500 000 dolarů a 21 kontraktů přes 1 milion dolarů. Rovněž tento poslední údaj je pro společnost McAfee rekordní.

Výsledky v zákaznickém segmentu
Příjmy ve 2. čtvrtletí roku 2008 v porovnání se stejným obdobím předešlého roku vzrostly o 18 procent a dosáhly výše 157 milionů dolarů. V zákaznickém segmentu se za posledních 14 čtvrtletí podařilo ve 13 z nich dosáhnout v meziročním srovnání dvojciferného růstu.

Bezpečnostní trh meziročně vzrostl o 20 procent a překonal 10 miliard dolarů


Komentáře