McAfee slibuje revoluci v odhalování malwaru

Údajný technologický průlom, který bude znamenat změnu způsobů, jimiž se počítače chrání proti virům, červům, trojským koním a dalším škodlivým programům, představila firma McAfee. Jde o techniku Artemis, která využívá v reálném čase fungující službu na bázi cloud computingu, která významně snižuje riziko vyplývající z vystavení počítače nově se objevujícím hrozbám.Údajný technologický průlom, který bude znamenat změnu způsobů, jimiž se počítače chrání proti virům, červům, trojským koním a dalším škodlivým programům, představila firma McAfee. Jde o techniku Artemis, která využívá v reálném čase fungující službu na bázi cloud computingu, která významně snižuje riziko vyplývající z vystavení počítače nově se objevujícím hrozbám.
Technologie Artemis využívá internetovou službu hostovanou laboratořemi Avert Labs, výsledkem čehož je účinná ochrana poskytovaná v okamžiku, kdy se do počítače chystá vniknout škodlivý program. Artemis je tak prý první technologií, která uživatelům počítačů nabízí ochranu proti útokům, aniž by přitom bylo nutné provádět tradiční plánování aktualizací a instalovat do počítačů stále nové definice hrozeb.
Artemis umožňuje rychlou reakci na hrozby i v případech, kdy ještě nebyly vydány příslušné soubory definic. Jakmile je podezřelý soubor detekován na počítači, chráněném produktem společnosti McAfee obsahujícím technologii Artemis, tato technologie zajistí spojení se servery společnosti McAfee a v reálném čase rozhodne, zda podezřelý soubor je škodlivý, nebo ne. Kontrola proběhne v řádu sekund a uživatel nezaznamená prakticky žádné zdržení.

„Autoři malwaru používají stále důmyslnější techniky. Počet útoků, jejichž pachatelé jsou vedeni finanční motivací, stále roste a v současnosti představuje tento typ 80 % veškerých útoků. Útoky se dnes realizují především přes web nebo e-mail a velká většina současného malwaru je vytvářena proto, aby tyto programy obětem nepozorovaně kradly citlivé informace. FBI odhaduje, že úspěšný útok znamená pro jednotlivého uživatele v průměru ztrátu 1 200 dolarů, ovšem v případě podniků představuje tato částka více než 350 000 dolarů. Organizace jsou navíc vystaveny hrozbě úniku dat, výpadku obchodních procesů, ztrátě produktivity a porušení shody
s regulačními požadavky. Uživatele jsou ohroženi především krádežemi identity. Technologie Artemis společnosti McAfee znamená v boji proti kybernetické kriminalitě významnou novou zbraň. Bezpečnostní produkty společnosti McAfee dokáží díky této technologii poskytovat ochranu před současnými i budoucími hrozbami,“ řekl Vladimír Brož, Territory Manager pro ČR a SR.:

Hlavní přínosy technologie Artemis
- Zmenšení zpoždění (časových prodlev) v aktualizaci zabezpečení z hodin nebo
dní na pouhé sekundy
- Kombinace modelů založených na blacklistech (seznamech zákazů) a whitelistech (seznamech povolení)
- Dynamická služba založená na cloud computingu, která poskytuje ochranu
v reálném čase
- Snadná instalace
- Žádné další poplatky pro uživatele

Technologie Artemis je aktuálně dostupná jako součást služby McAfee Total Protection, jež je určena malým a středním společnostem. Ještě v průběhu září 2008 bude technologie
k dispozici také v rámci služby McAfee VirusScan Enterprise a v produktech určených pro koncové uživatele; zde se bude označovat jako Active Protection.


Komentáře