McAfee zveřejnilo plány pro rok 2013

Společnost McAfee promluvila o trendech v oblasti bezpečnosti pro rok 2013.

McAfee zveřejnilo plány pro rok 2013


Podle Michaela Sentonase z McAfee se společnost bude v příštím roce zaměřovat především na cloud, virtualizaci a komplexní obranu proti bezpečnostním hrozbám. „Jedním z problémů, se kterým se potýkáme, je například to, že centrální správa bezpečnosti IT v korporátním prostředí není taková, jaká by mohla být - spousta potřebných funkcí prostě neexistuje,“ řekl Sentonas. „Navíc chceme naše produkty otevřít tak, aby je bylo možné propojit nebo integrovat do technologií od jiných výrobců.“ Podle Sentonase bude i v příštím roce velkým problémem počet útoků počítačových červů, a to především proto, že firmy nestahují pro své bezpečnostní produkty nejnovější aktualizace.

Podle Sentonase se očekává, že se v roce 2013 objeví i větší počet nebezpečných mobilních aplikací. McAfee se dále plánuje také více soustředit na své partnerské kanály. „Ze strategického hlediska je pro nás důležité zaměřit se na zjednodušení komunikace a spolupráce s našimi partnery. To zahrnuje například školení zaměstnanců našich partnerů tak, aby měli co možná největší povědomí o našich produktech.“ McAfee se chce v příštím roce prosadit v telekomunikačním a výrobním průmyslu spolu s finančním sektorem.

Podle Sentonase se McAfee plánuje zaměřit na hardwarovou bezpečnost, ochranu identity, kontrolu spouštění aplikací na dálku a obnovu dat spolu s rozšiřováním vzdělávacího programu v oblasti kybernetické bezpečnosti, jenž byl spuštěn v červnu tohoto roku. „Intel nám poskytuje možnosti a zdroje k řešení problémů, k nimž bychom se jinak velmi těžko dostávali. Samotný Intel v minulosti vyvinul některé bezpečnostní technologie, takže je pro nás dobrým spojencem,“ dodal Sentonas. McAfee bude v příštím roce spouštět nové technologie a plánuje ohlásit několik strategických partnerství a akvizicí.

Úvodní foto: © higyou - Fotolia.com


Komentáře