Microsoft: Chcete-li se vyhnout riziku, přejděte na MSIE 8

Český Microsoft vydal k poslednímu bezpečnostnímu problému v Internet Exploreru zprávu, která doporučuje přejít na MSIE 8 nebo mít alespoň proti spuštění kódu při zranitelnosti zapnutou technologii DEP.


Viz také: V Internet Exploreru je kritická chyba zero day, Proč se v Googlu používal Internet Explorer?

Tisková zpráva Microsoftu ČR uvádí:

"Dne 14. ledna obdržel Microsoft upozornění na možnost zneužití Internet Exploreru, které v některých specifických případech umožňuje na dálku spustit na počítači uživatele škodlivý kód. Do současné doby bylo zaznamenáno jen několik útoků proti verzi Internet Explorer 6, které byly vedeny po navštívení infikovaných webových stránek. Uživatelé by proto měli minimalizovat návštěvy neznámých webový stránek, neotevírat e-maily od neznámých uživatelů, neklikat na odkazy v neznámých e-mailech a pravidelně stahovat aktualizace softwaru.

Hned následující den po prvních testech Microsoft vydal doporučení, jak riziko minimalizovat. Těmito kroky jsou přechod na poslední verzi Internet Explorer 8 (IE8), nastavit zabezpečení Internet Exploreru na vysoký stupeň („High“), povolit tzv. DEP (Data Execution Prevention – v IE8 je toto nastavení automatické), dále mít zapnutý firewall, aktuální antivirový program a mít nainstalované všechny bezpečností aktualizace. Microsoft v současné chvíli na opravě chyby pracuje."Komentáře