Microsoft chystá kritickou aktualizaci Windows 7

Sedmý letošní pravidelný balík aktualizací od Microsoftu je naplánován na následující úterý. Podle všeho bude patřit mezi menší.


Microsoft již předem informoval, že lze očekávat jen čtyři bezpečností bulletiny, které ale budou opravovat kritické chyby ve Windows 7 a Vista. Oproti červnové porci 16 bezpečnostních bulletinů by v každém případě IT administrátoři ve firmách měli mít s červencovými aktualizacemi výrazně méně práce.

Amon Sarware, manažer laboratoře zranitelností ve společnosti Qualys, chystané aktualizace komentuje slovy, že nejvyšší prioritu mají kritické zranitelnosti ve Windows 7 a Vistě, druhou nejvyšší prioritu pak bude mít pravděpodobně bulletin který má opravit možnost vzdáleného spuštění kódu ve Visiu 2003 SP3. I přes malé množství aktualizací ale uživatelé budou nuceni po jejich instalaci restartovat počítač, což je i tak vyruší v jejich práci, dodává Paul Henry, analytik společnosti Lumension.

Andrew Storms, ředitel bezpečnostních operací ve společnosti nCircle, pak chystané vydání červencových aktualizací komentuje tím, že menší počet již tradičně následuje masivní dávku patchů. Storms také očekává vydání aktualizací pro starší verzi kancelářského balíčku MS Office, je ovšem trochu znepokojený z kritických aktualizací pro Windows 7 a Vistu, protože podle něj je obvyklé, že opravy se týkají všech operačních systémů a vyjadřuje v této souvislosti podezření, zda Microsoft nezanedbá stejnou opravdu ve Windows XP. Nicméně Windows 7 a Windows Vista jsou od XP poměrně odlišné, takže je možné, že zranitelnost na starší platformě ani neexistuje.Komentáře