Microsoft chystá na příští týden 4 kritické záplaty pro Office

Závažná je zřejmě hlavně zranitelnost v Outlooku, protože jako kritická je označována pro všechny verze Office; další zranitelnosti jsou většinou kritické jen pro starší verze.Microsoft vydá příští týden (v úterý) čtyři opravy/záplaty pro systém Office. Všechny jsou ze strany MS označeny jako kritické, což je nejvyšší stupeň závažnosti.

Opravy se budou týkat Office 2000, Office XP, Office 2003, Office 2007, a Office 2004/2008 pro MacOS.
Analytici upozorňují, že není obvyklé, aby se v pravidelné sadě záplat od Microsoftu všechny týkaly jediného typu produktu. Závažná je zřejmě hlavně zranitelnost v Outlooku, protože jako kritická je označována pro všechny verze Office; další zranitelnosti jsou většinou kritické jen pro starší verze, v novějších je problém omezen tím, že aplikace dostaly různé dodatečné ochrany (například změněný souborový formát). U Outlooku je zranitelnost zřejmě zakutána hlouběji v kódu programu, nejde o parsování formátu.
Bulletiny zabezpečení společnosti Microsoft plánované na příští týden se budou týkat také souborového formátu pro Excel a problému s Office Web Components, což je prvek umožňující publikaci obsahu z aplikací MS Office na webu.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře