Microsoft chystá obrovský balík 64 oprav pro Windows, Office a IE

Společnost Microsoft informovala, že v úterý hodlá uvolnit rekordní balíček záplat pro svoje produkty.


Záplaty budou celkem v 17 balíčcích, které Microsoft označuje jako bulletiny a opraví celkem 64 zranitelností. Jedná se o 15 více, než byl předchozí „rekord“ počtu oprav v říjnu 2010.

Z celkových 17 opravných balíčků je jich navíc 9 označeno jako kritických, což je vůbec nejvyšší stupeň a dalších 8 je pak označeno jako důležité, to je druhá úroveň v žebříčku nebezpečnosti zranitelností, které jsou opravovány.

Andrew Storms, ředitel bezpečnostních operací ve společnosti nCircle Securiry, k tomu říká, že sice čekal tento měsíc větší balíček oprav, protože Microsoft obvykle střídá menší a větší sady záplat, nicméně číslo 64 se vymyká všem jeho dosavadním představám a také dosavadním praktikám Microsoftu.

Mezi opravení chyby má patřit záplata spojená s MIME HTML ve Windows, která byla objevena v lednu. Opravy se příští týden také dočká chyba v protokolu Windows Server Message Block (SMB), která se týkala síťového připojení a sdílení souborů. Ta byla potvrzena letos v únoru. Mezi další opravy mají patřit blíže nespecifikované záplaty pro kancelářský balíček Office, dále pro Internet Explorer, Visual Studio, .Net a GDI+.Komentáře