Microsoft dnes opraví 22 zranitelností ve Windows a Office

I když Microsoft dnes uvolní jen čtyři bezpečnostní bulletiny, budou dohromady opravovat celých 22 zranitelností.


Minulý měsíc přitom Microsoft vydal 16 aktualizací, které opravovali 34 chyb. Dnešní opravný balíček je tedy menší, ale i tak se počtem opravených chyb dostává na třetí místo v tomto roce (po rekordních 64 opravách v dubnu a zmíněných 34 v červnu). Aktualizace budou určeny pro operační systém Windows a pro kancelářský balíček Office, konkrétně pro aplikaci Visio 2003, která slouží pro tvorbu diagramů. Jedna nebo více oprav pro Windows se nemá týkat Windows XP, což znamená, že půjde o chybu v některé ze specifických komponent v „Sedmičkách“ nebo Vista.

Andrew Storms, ředitel bezpečnostních operací ve společnosti nCircle, k tomu říká, že může jít například o opravu komponenty při řízení uživatelských účtů (UAC). Nicméně Windows 7 a Windows Vista jsou od XP poměrně odlišné, takže možných kandidátů na záplatování je mezi jejich komponentami více. Microsoft také pravděpodobně opraví tři chyby v SP1 pro Vistu. Opravy se naopak nedočkají již Office XP, jejichž životnost míří ke konci a poslední balík záplat pro ně Microsoft vydal v minulém měsíci.

Amon Sarware, manažer laboratoře zranitelností ve společnosti Qualys, aktualizace komentuje slovy, že nejvyšší prioritu mají kritické zranitelnosti ve Windows 7 a Vistě, druhou nejvyšší prioritu pak bude mít pravděpodobně bulletin, jenž má opravit možnost vzdáleného spuštění kódu ve Visiu 2003 SP3. I přes malé množství distribučních balíčků s opravami ale půjde o poměrně významnou aktualizaci adresující velké množství chyb, kterou by administrátoři ve firmách neměli přehlížet.Komentáře