Microsoft: Dubnové záplaty Windows se opět zcela nevydařily

Microsoft pozastavil distribuci jednoho z 11 bezpečnostních updatů uvolněných počátkem tohoto měsíce. Nesplnil prý svůj původní účel.


„Aktualizaci jsme stáhli, protože efektivně neřešila základní problém,“ uvedl ve svém prohlášení Jerry Bryant z Microsoft Security Response Center. Společnost zastavila distribuci aktualizace prostřednictvím svých hlavních mechanizmů Windows Update a Windows Server Update Services (WSUS). Již v průběhu příštího týdne by však mělo dojít k uvolnění nového, již účinnějšího, updatu.

Stažený update nese označení MS10-025 a původně byl určen k opravě jedné zranitelnosti v operačním systému Windows 2000, konkrétněji ve službě Windows Media Service. Jeho distribuce byla společně s dalšími 11 aktualizacemi spuštěna 13. dubna. Celý dubnový balíček opravoval hned 25 chyb Windows, Office a Exchange. Více o těchto záplatách najdete v článku na našem sesterském SecurityWorldu.

Uživatelé, kteří si update MS10-025 již stáhli, mohou zůstat v klidu. Mohou jej ponechat nainstalovaný na svých počítačích. Microsoft jim nicméně doporučuje, aby zatím učinili jistá preventivní opatření a vyčkali na vydání funkčního patche.

Podle Andrewa Stormse z firmy nCircle Network Security je však na celém postupu Microsoftu něco divného. „Je zajímavé, že se rozhodli pro zastavení distribuce patche. Jestliže není schopen opravit chybu, má snad nějaké vedlejší účinky?“

Podle Stormse má Microsoft tak trochu štěstí, že se tato chyba týká pouze malého trhu. Pokud by prý šlo o Windows 7 nebo Internet Explorer, Microsoft by jistě zvolil jiný postup. Podle údajů společnosti NetApplications totiž OS Windows 2000 představuje pouhých 0,6 % celého trhu.Komentáře