Microsoft musel vydat 2 opravy oprav pro Office

Microsoft byl asi 3 týdny po uvedení své poslední dávky záplat opět nucen vydat „opravu opravy". Původní aktualizace totiž mohla poškodit Outlook 2007.


Viz také: Obří aktualizace Microsoftu pro Windows, MS Office a Internet Explorer

 

Někteří uživatelé totiž hlásili, že po instalaci původní záplaty jim přestal fungovat tisk náhledů zpráv. Jiní uživatelé poštovního klienta MS Outlook 2007 si stěžovali, že vůbec nemohou přijímat ani odesílat e-maily.

Microsoft problém uznal a vydal opravu tipu hotfix. Jedná se samozřejmě o problém, který s bezpečností přímo nesouvisí. Microsoft opravu opravy charakterizuje jako řešení potíží se stabilitou a výkonem aplikace.

Původní potenciálně vadná záplata již byla v rámci služby Windows Update vyměněna.

 

Poněkud trapné pro Microsoft je, že u poslední várky záplat nejde o ojedinělý problém. Již předtím bylo nutné vydat opravu opravy (opět jako hotfix) také pro PowerPoint 2003. Zde vedla původní záplata k problémům se zobrazením některých prezentací (např. takových, které používaly obrázek jako pozadí), když se objevovalo varování o poškození dokumentu.

Faktem ovšem je, že poslední aktualizace Microsoftu byla zatím vůbec největší po celou dobu existence automatické distribuce bezpečnostních záplat, a pravděpodobně proto se všechny opravy nepodařilo dostatečně otestovat...

 Komentáře