Microsoft Office 2003 SP3 blokuje starší formáty souborů údajně kvůli bezpečnosti

V posledním Service Packu vydaném pro MS Office 2003, došlo mj. ke zvýšení bezpečnosti tohoto kancelářského balíku, které je ale vykoupeno blokováním přístupu ke starším typům souborů.V posledním Service Packu vydaném pro MS Office 2003, došlo mj. ke zvýšení bezpečnosti tohoto kancelářského balíku, které je ale vykoupeno blokováním přístupu ke starším typům souborů.

Mezi blokovanými formáty jsou dřívější soubory Wordu, Excelu a Powerpointu, a dále pak například starší formáty aplikací Lotus 1-2-3, Quattro a Corel Draw. Dohromady je Service Packem 3 pro Office 2003 blokováno celkem 24 formátů souborů.

Viral Tarpara z Microsoftu situaci vysvětluje tím, že některé starší formáty, včetně těch od Microsoftu, nejsou dostatečně zabezpečené a umožňují útočníkům umístit do nich škodlivý kód.

Postup Microsoftu ale vzbudil negativní reakci řady uživatelů a dokonce i konkurenční firmy Corel, jejíž formáty jsou také mezi blokovanými. Vzhledem k bouřlivým reakcím na tuto situaci vydal Microsoft opravný skript, který díky úpravě registrů znovu zpřístupňuje pro Office 2003 všechny starší typy souborů. Corelu Microsoft adresoval omluvu.


Komentáře