Microsoft představil nové verze Security Essentials a Forefront Endpoint Protection 2010

Společnost Microsoft představila nové verze svých bezpečnostních řešení Microsoft Security Essentials a Forefront Endpoint Protection 2010.


Nové verze přináší podle Microsoftu lepší ochranu před známými i novými škodlivými kódy i širší integraci s ostatními aplikacemi ve Windows.

Jednou z novinek v antivirovém programu Microsoft Security Essentials, který mohou zdarma používat uživatelé z domácností a od října 2010 i malých firem s maximálně deseti počítači, je například rozšířené využití heuristické analýzy. Program rovněž obsahuje vylepšenou ochranu uživatelů Windows Vista a Windows 7 před útoky ze sítě a má nižší nároky na výkon.

Microsoft ale bude pokračovat i v podpoře starší verze Security Essentials.

Microsoft představil také novou verzi bezpečnostního řešení Forefront Endpoint Protection 2010, které je zaměřeno na ochranu firemních počítačů, notebooků a serverů a nahrazuje starší řešení Forefront Client Security. Hlavní novinkou je integrace s nástrojem pro správu klientů System Center Configuration Manager 2007 R2 umožňující firemním uživatelům zjednodušit řadu souvisejících úkolů včetně nasazení a aktualizací serverů, klientů a zařízení. Kromě integrace s Configuration Managerem doznal samotný produkt také vylepšení především v oblasti heuristických analýz, vylepšení samotného antimalware enginu či aktivního řízení Windows firewallu.

Microsoft Security Essentials je možné stáhnout zde.

Zkušební verze Forefront Endpoint Protection 2010 je k dispozici zde.Komentáře