Microsoft prodloužil antivirovou podporu Windows XP do roku 2015

Všechny ostatní druhy uživatelských podpor skončí podle původního plánu již letos.

Microsoft prodloužil antivirovou podporu Windows XP do roku 2015


Přes 30 % všech desktopů po celém světě běžících stále na starém operačním systému Windows XP bude i příští rok chráněno proti malwaru. Microsoft se totiž rozhodl prodloužit o 1 rok anti-malwarovou podporu. To i přesto, že jeden z nejpopulárnějších operačních systémů všech dob letos v dubnu oficiálně odejde do důchodu.

Uživatelé Windows XP tak budou až do 14. července 2015 varováni před možnými riziky infekce a budou dostávat anti-malwarové aktualizace. O všechny ostatní druhy podpor - opravy chyb, softwarové aktualizace či zákaznickou podporu, však uživatelé přijdou podle plánu 8. dubna 2014.

Tuto zprávu pravděpodobně uvítají zejména firmy, které stále nepokročily v přechodu na novější verze Windows a jejich kritické aplikace by tak za několik měsíců běžely na zranitelných počítačích. Takových firem je i přes dlouhodobou kampaň Microsoft hodně.

Na trh se Windows XP dostaly v roce 2001 a rychle se staly nejpopulárnějším operačním systémem na světě. Na vrcholu je používalo přes 800 miliónů uživatelů.

Podle dat deníku The Economist běžely Windows XP ještě loni v dubnu na 39 % firemních počítačů.

Microsoft chtěl se systémem úplně skoncovat již několikrát. Vždy si to ale rozmyslel po negativní reakci ze strany uživatelů – v roce 2008 dokonce vznikla petice. Současné řešení bychom tak mohli označit za jakýsi kompromis.

 


Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře