Microsoft slibuje na příští týden velkou dávku oprav

Společnost Microsoft přislíbila vydat v příštím týdnu 11 nových bezpečnostních záplat, které mají opravit chyby ve Windows, Internet Exploreru, Office, Active Directory či Host Integration Serveru.Společnost Microsoft přislíbila vydat v příštím týdnu 11 nových bezpečnostních záplat, které mají opravit chyby ve Windows, Internet Exploreru, Office, Active Directory či Host Integration Serveru.

Čtyři z uvedených záplat jsou hodnocené jako kritické, šest je označeno jako důležité a jedna má nálepku střední důležitosti.

Sedm z jedenásti záplat má zabránit vzdálenému spuštění škodlivého kódu a odstranit existující zranitelnosti, které mohli využití vzdálení útočníci k vložení vlastního kódu a ovládnutí cílového počítače. Co se týká Active Directory, oprava se týká podle Microsoftu jen Windows 2000 Serveru, který již tuto komponentu opravil několikrát v poslední době. Oprava Host Integration Serveru by měla vyřešit problémy s podnikovými produkty, které se využívají například v mainfremech IBM a systémech AS/400, které jsou založené na Windows. Postižené jsou totiž verze Host Integration Serveru 2000, 2004 a 2006.

Oprava v Excelu se týká formátu souborů, který se dotýkal jak verze pro Windows, tak o pro Macintosh a není to opět poprvé, co Microsoft vydává podobnou opravu. Co se týká patche pro Internet Explorer, má za cíl opravit kritické chyby v IE5, IE6 i v novějším IE7. Podle dánské společnosti Secunia, která se zabývá sledování chyb, je největším problém Internet Exploreru tzv. cross-domain scripting, takže lze očekávat, že nová oprava bude řešit hlavně tento problém.

Z dalších oprav se jedná o drobné záplaty ve Windows a jedna je určena speciálně pro MS Office XP Service Pack 3.


Komentáře