Microsoft uvádí ochranu pro SharePoint a Windows Server

Microsoft představil nové bezpečnostní produkty pro firemní klientelu. Nové produkty Forefront Protection 2010 pro platformu Microsoft Office SharePoint Server 2010 a Active Directory Federation Services 2.0 (AD FS 2.0) pro Windows Server zajišťují bezpečnou podnikovou spolupráci.


Firmy tak díky těmto produktům mohou podle Microsoftu efektivněji komunikovat v rámci svého podniku, s partnery a zákazníky, a to i v případě využívání hostovaných řešení provozovaných prostřednictvím cloud computingu.

„Ať již je SharePoint 2010 instalován přímo v infrastruktuře zákazníka, nebo formou služeb cloud computingu, jeho obsah je vždy třeba dostatečně zabezpečit proti aktuálním bezpečnostním hrozbám,“ uvedl Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft.

 

Funkce v produktu Forefront Protection 2010 pro SharePoint

Tento bezpečnostní produkt poskytuje antivirovou ochranu a zároveň zabraňuje uživatelům nahrávat nebo stahovat infikované dokumenty, prohlížet nevhodný obsah na internetu či citlivé informace. Pro zjednodušení správy obsahuje Forefront Protection 2010 pro SharePoint vestavěnou konzoli pro správu, předdefinované náhledy při prohledávání škodlivých souborů a virů v reálném čase, statistiky počtu virů a automatické aktualizace podpisu.

 

Funkce Active Directory Federation Services 2.0 pro Windows Server

Bezplatná služba AD FS 2.0 pro Windows Server usnadňuje společnostem komunikaci a spolupráci uvnitř i vně podniku při zajištění nízkých nákladů na provoz a vysokých požadavků na zabezpečení.Komentáře