Microsoft vydá šest kritických aktualizací

Microsoft dnes vydává balík aktualizací pro své produkty, které opravují šest kritických chyb v jeho produktech. Mimo jiné i závažnou chybu v Internet Exploreru.

Microsoft vydá šest kritických aktualizací


Microsoft dnes, stejně jako každé druhé úterý v měsíci, vydává balík bezpečnostních aktualizací. Pro červenec má společnost přichystány opravy šesti kritických chyb, jež útočník může zneužít ke vzdálenému spuštění kódu. Microsoft již několik dnů před vydáním aktualizací vydal obecný popis chyb, aby se na ně správci mohli připravit.

Šest kritických chyb, jež jsou tentokráte opravovány, se nachází v operačním systému Windows, .NET Frameworku, Silverlightu, sadě Office, Visual Studiu, systému Lync a Internet Exploreru (IE). Sedmá aktualizace je označena jako „důležitá“ a týká se bezpečnostního softwaru Windows Defender. Bezpečnostní analytik Wolfgang Kandek ze společnosti Qualys na svém blogu napsal, že nejdůležitější aktualizace se týká Internet Exploreru, jelikož opravuje díru v IE verzí 6 až 10 v operačních systémech Windows XP, Vista, 7, 8, Server 2003, Server 2008 a RT. Tyto operační systémy využívají stovky milionů lidí po celém světě.

Jak dále uvedl Kandek, Microsoft taktéž opraví zranitelnost typu zero day objevenou bezpečnostním analytikem Tavisem Ormandym. Tato chyba se týká způsobu, jakým je spravována paměť. Microsoft tuto zranitelnost označenou jako CVE-2013-3660 popsal jako „již déle známý problém ve Windows“.

Dnešní den bude pro správce systému trochu jiný než v jiných měsících. „Co se týče množství aktualizací, nejde o nic převratného, Microsoft však dnes vydá nadstandardní množství kritických oprav,“ dodal Kandek.

Úvodní foto: © PixBox - Fotolia.com


Komentáře