Microsoft vydal kritické opravy pro Windows, Office a Media Player

Tak jako každé druhé úterý v měsíci, i dnes vydá Microsoft svou pravidelnou dávku oprav. Tentokrát se očekávají čtyři aktualizace, které se mají týkat Windows, Office a přehrávače Windows Media Player. Ačkoliv samotný počet oprav je nezvykle malý, se záplatováním může být docela dost problémů.Tak jako každé druhé úterý v měsíci, i dnes vydá Microsoft svou pravidelnou dávku oprav. Tentokrát se očekávají čtyři aktualizace, které se mají týkat Windows, Office a přehrávače Windows Media Player.

Ačkoliv samotný počet oprav je nezvykle malý, se záplatováním může být docela dost problémů. Všechny aktualizace jsou oznámkovány jako kritické; opravují zranitelnosti, které mohly umožnit vzdálené spuštění libovolného kódu. Oprava, označená jako týkající se Windows, se zřejmě vztahuje nejen k operačnímu systému, ale i k prohlížeči Internet Explorer, rozhraní .Net Framework, Office, SQL Serveru a Visual Studiu.

Co se týče oprav přehrávače Media Player, jedna z nich se týká aplikace ve verzi 11, druhá nástroje Windows Media Encoder (nástroj pro konverzi do formátu WMF nebo pro záznam streamovaných médií).

Oprava pro Office se týká verzí XP, 2003 i 2007. Tentokrát podle všeho nepůjde o zranitelnost formátu (protože v Office 2007 je již jako výchozí formát použito XML).


Komentáře