Microsoft vydal verzi RC Service Pack 1 pro Windows 7

Microsoft bez velké publicity vydal verzi RC balíčku Service Pack 1 pro Windows 7. Jedná se o první verzi Service Packu, která je k dispozici veřejnosti. Současně jde o poslední verzi, která bude předcházet kódu RTM (release to manafacture).


Microsoft zopakoval, že SP1 nebude přinášet v podstatě žádné nové funkce, půjde pouze o souhrn bezpečnostních oprav a dalších aktualizací (především opravy typu hotfix). Jedinou funkční změnou má být aktualizace klienta Remote Desktop (Vzdálená plocha), který nyní bude kompatibilní s RemoteFX Desktop ve Windows Server 2008 R2 SP1. Funkce Dynamic Memory by měla správcům IT umožnit přidávat za běhu paměť virtuálním strojům.

Zájemci si mohou stáhnout instalační program, ISO image i aktualizovat přes Windows Update. Nejprve je třeba odinstalovat beta verzi Windows 7 Service Pack 1 – podobně před instalací finální verze RTM bude třeba odinstalovat verzi RC servisního balíčku.

SP1 RC je k dispozici ve 14 jazycích, čeština mezi nimi není.

Předpokládá se, že finální verze Service Packu 1 pro Windows 7 bude k dispozici v lednu nebo v únoru příštího roku. Oproti Windows Vista je mezi uvolněním OS a Service Packem delší prodleva; pravděpodobně proto, že pokud by byl balíček oznámen na příliš brzkou dobu, firmy by nepřecházely na nový operační systém a čekali by až na něj.

 Komentáře