Microsoft vyrazil do boje proti rootkitům

Microsoft koupil za nezveřejněnou částku společnost Komoku. K jejím zákazníkům patřilo americké ministerstvo obrany a ministerstvo vnitra. Software Konoku má být začleněn do produktů Windows Live OneCare a Forefront.Microsoft koupil za nezveřejněnou částku společnost Komoku, která se specializuje na odhalování rootkitů (podvodný software pro získání práv superuživatele/administrátora, který často není detekován bezpečnostními programy).
Software Konoku má být začleněn do produktů Windows Live OneCare a Forefront. První skupina je určena pro koncové uživatele, druhá pro podnikové zákazníky - zahrnuje mj. nástroje pro ochranu serverů Exchange a SharePoint.
Firma Komoku byla založena v roce 2004 a k jejím zákazníkům patřilo americké ministerstvo obrany a ministerstvo vnitra. Prezident a technologický ředitel firmy William A. Arbaugh, který pracoval mj. řadu let pro americkou National Security Agency, nyní nastoupí k Microsoftu. Název Komoku skončí, Microsoft jej ve svých produktech používat nebude.

Zdroj:
Computerworld.com
Lupa.cz


Komentáře