Microsoft Windows XP Service Pack-3

Společnost Microsoft opět varovala před Windows XP Service Pack 3, který se objevil na internetu. Tato záplata ještě nebyla oficiálně vydána – údajně bychom se jí měli dočkat až koncem roku 2006 po vydání nového operačního systému Vista.Společnost Microsoft opět varovala před Windows XP Service Pack 3, který se objevil na internetu. Tato záplata ještě nebyla oficiálně vydána – údajně bychom se jí měli dočkat až koncem roku 2006 po vydání nového operačního systému Vista.
Všechny dosud na internetu „vydané“ záplaty SP3 jsou tak dílem podvodníků nebo hackerů. Jejich cíl je jediný: nalákat uživatele ke stažení těchto podvodných záplat a jejich instalaci do počítače, přičemž podvodné záplaty obsahují různé trójské koně, zadní vrátka a další škodlivé kódy.
Microsoft v této souvislosti důrazně varuje před zkoušením nejrůznějších neoficiálních záplat a service-packů: hlavně nelegálními uživateli svých programů, kteří nemají přístup k oficiálním zdrojům. Tito se zpravidla namísto očekávaného zvýšení bezpečnosti dočkají přesně opačného efektu: velkého bezpečnostního problému.


Komentáře