Mozilla vydala nové verze Firefoxu 3.0 i 2.0

Společnost Mozilla tento týden vydala aktualizované verze svého internetového browseru Firefox 3.0.2 a 2.0.0.17. První z nich opravuje 11 chyb, z nichž více než polovina je označena jako kritická, druhá pak dokonce 14 zranitelností.Společnost Mozilla tento týden vydala aktualizované verze svého internetového browseru Firefox 3.0.2 a 2.0.0.17. První z nich opravuje 11 chyb, z nichž více než polovina je označena jako kritická, druhá pak dokonce 14 zranitelností.

Konkrétně bylo šest chyb opravených ve Firefoxu 3.0.2 kritických, čtyři vysoce nebezpečné a jedna méně nebezpečná. Jako nejproblematičtější lze označit čtyři chyby v renderingu grafiky prohlížeče, layoutu a JavaScriptovém enginu, které mohly způsobit pád programu a spuštění škodlivého kódu.

Ve starší edici Firefoxu 2.0 byly kromě těchto chyb opraveny ještě další věci, týkající se specificky této verze browseru. V současnosti není jisté, kolik aktualizací Firefoxu 2.0 plánuje Mozilla ještě vydat, ale s jeho podporou plánuje skončit v prosinci tohoto roku a bude také urgovat uživatele, aby přešli na verzi 3.0.
Mozilla také v nové verzi Firefoxu pro Linux odebrala souhlas uživatelů s EULA (end-user licencing agreement), neboť Mitchell Baker, předseda Mozilla Foundation a Mozilla Corp. označil požadování souhlasu linuxových uživatelů s EULA za velkou chybu.

Uživatelé si mohou aktualizaci pro Windows, Mac OS X a Linux stáhnout buď sami ze stránek Mozilly a nebo využít možnosti automatické aktualizace, která je ve Firefoxu obsažená a jež by měla zaktualizovat prohlížeč do 48 hodin od vydání nové verze.
Viz také:
Firefox 3.1: Mozilla plánuje přidat „porno mód“
Firefox 3.1: Pohodlné surfování bez dohledu od Mozilly


Komentáře