MP3 šířené v P2P sítích obsahují adware

Šiřitelé adwaru si našli nový způsob: v peer to peer sítích distribuují falešné soubory MP3. Ve skutečnosti však nejde o audio-soubor, ale o trojského koně, který se po spuštění pokusí do počítače nainstalovat adware maskovaný jako multimediální přehrávač.Šiřitelé adwaru si našli nový způsob: v peer to peer sítích distribuují falešné soubory MP3. Ve skutečnosti však nejde o audio-soubor, ale o trojského koně, který se po spuštění pokusí do počítače nainstalovat adware maskovaný jako multimediální přehrávač.
Podvodné MP3 soubory mají mj. názvy preview-t-3545425-changing times earth wind .mp3 a t-3545425-just got lucky.mp3. Spustitelný soubor „přehrávače“ je PLAY_MP3.exe.
Na problém upozornila společnost McAfee. Ironické je, že falešný přehrávač mezi svými funkcemi uvádí nejenom to, že nebude zobrazovat žádná pop-up okna ani jiný adware, ale dokonce bude tyto aplikace sám blokovat.
Podvodné soubory se sice značně rozšířily, nicméně reálný dopad kritický není – uživatel musí instalaci potvrdit a navíc je soubor PLAY_MP3.exe detekován řadou bezpečnostních programů, které zobrazí výstrahu nebo jeho spuštění rovnou zablokují. Taktéž je vyžadováno, aby používal Firefox; adware se instaluje do složky Firefoxfirefox_adware – ze strany tvůrců zřejmě opět pokus o vtip.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
MP3 přehrávače představují bezpečnostní riziko
Na bankomaty s MP3 přehrávačem


Komentáře