Muži vs. ženy: kdo brouzdá bezpečněji?

Americká firma StreamShield provedla zajímavý průzkum, jehož cílem bylo sledovat rozdíly v chování mužů a žen z hlediska informační bezpečnosti. Z průzkumu vyplynulo, že muži jsou pravděpodobnějším cílem útoku virů nebo elektronických podvodů.Americká firma StreamShield provedla zajímavý průzkum, jehož cílem bylo sledovat rozdíly v chování mužů a žen z hlediska informační bezpečnosti. Z průzkumu vyplynulo, že muži jsou pravděpodobnějším cílem útoku virů nebo elektronických podvodů.
Je to logičtější: muži častěji vyhledávají internetové stránky s choulostivým obsahem, které bývají největším zdrojem problémů. Muži se také méně bojí zkoušet nové věci a technologie, ženy jsou přece jen opatrnější a obezřetnější.
Pokud bychom nechali promluvit suchá čísla, pak 46 procent mužů připustilo, že už někdy měli infikovaný počítač, u žen to bylo jen 38 procent. Zatímco padesát procent „mužských“ e-mailových schránek je zasypáváno spamem, ženy mají tento problém jen ve 38mi procentech případů.
Rovných 29 procent mužů připustilo, že se někdy stalo cílem phishingu. Něco podobného ale dle svého tvrzení zažilo jen 16 procent žen. StreamShield si ovšem neodpustil jízlivou kontrolní otázku, z níž vyplynulo, že pouhých 37 procent mužů ví, co to je phishing. A u ženské části populace je toto číslo ještě výrazně horší: 18 procent.
Také v další kontrolní otázce respondenti příliš nezářili. Co to je adware (software, který uživateli neetickým způsobem podsouvá reklamní vzkazy) vědělo jen 51 procent mužů a 29 procent žen.
Poučení z průzkumu? Obě pohlaví mají (roz)hodně co zlepšovat


Komentáře