Na bankomaty s MP3 přehrávačem

Zloděj v britském Manchesteru prokázal mimořádnou vynalézavost a technickou zručnost, když k vykrádání bankomatů použil MP3 přehrávač.Zloděj v britském Manchesteru prokázal mimořádnou vynalézavost a technickou zručnost, když k vykrádání bankomatů použil MP3 přehrávač.

O tom, že byl úspěšný, svědčí jím způsobená škoda – přes 200.000 GBP, tedy něco přes 8 miliónů Kč. Způsob provedení útoku byl následující: Maxwell Parsons (41) vyhledával osamoceně stojící bankomaty (např. v nákupních centrech). Tedy takové, které nebyly „zazděné“, ale k nimž byl relativně volný přístup.

MP3 přehrávač umístil tak, aby byl schopen zaznamenávat tóny, jimiž bankomaty komunikovaly s bankou při zadávání a ověřování transakce.

Na základě těchto tónů byl schopen doma vyrábět klonované karty, k nimž znal veškeré údaje včetně PIN. S jejich pomocí následně chodil vybírat hotovost. Policie se domnívá, že nebyl sám a že měl komplice. To jej ale neuchránilo od odsouzení na 32 měsíců nepodmíněně.

Maxwell Parsons byl přitom odhalen čirou náhodou: zastavila jej policejní hlídka poté, co svůj automobil otáčel na zákazu. Policisté si pak všimli prapodivné karty v jeho vlastnictví a odvezli jej na stanici. Osobní prohlídka ukázala, že jde o klonovanou kartu. Následná domovní prohlídka pak odhalila celou domácí továrnu na klonované karty. Parsons popřel obvinění z podvodu, ale přiznal se k výrobě padělatelského náčiní a k neoprávněným průnikům do veřejných komunikačních linek.


Komentáře