Nabídku zabezpečovacích řešení rozšiřují Panasonic i Canon

Na trhu se zabezpečovacími systémy se chce více angažovat Panasonic. Podobně je na tom i Canon.

Nabídku zabezpečovacích řešení rozšiřují Panasonic i Canon


Panasonic tak vstupuje i na trh systémů pro řízení přístupu. Oznámil totiž dohodu s firmou Bravida, která rozšíří jeho nabídku o dveřní moduly, přístupové panely, napájecí zdroje, alarmové moduly, čtečky karet, klíčové karty či další bezpečnostní prvky.

Oznámil navíc i cloudovou službu CLVR pro analýzu dohledového videa, která pracuje na vyžádání a nepotřebuje od uživatele žádnou konfiguraci, takže je vhodná pro menší a střední podniky.

Organizacím pomáhá optimalizovat řešení kamerového dohledu díky inteligentním alarmům a ukládání dat v cloudu. První funkcí uvedenou pod hlavičkou CLVR je služba Detekce CLVR, následovat by mělo například zpřístupnění informací o pohybech osob.

Problém s detekcí pohybu spočívá podle Panasoniku v tom, že uživatel dostává buď příliš mnoho zbytečných oznámení, nebo málo těch, na kterých opravdu záleží. Detekce CLVR prý významně zvyšuje podíl relevantních informací, které uživatel dostává.

CLVR je výsledkem spolupráce několika subjektů – TNO, Vicar Vision a Panasonic Cameramanager. Prvně jmenovaný dodal příslušné algoritmy, Vicar Vision je upravil tak, aby mohly fungovat v cloudu, a Panasonic službu zprovoznil.

Novou řadu bezpečnostních kamer VB-S, což jsou vysoce kompaktní modely s rozlišením Full HD a vestavěnou analýzou obsahu videa, představil i Canon.

Kamery jsou určené k vnitřnímu použití, především pro situace, které vyžadují utajené sledování specifických oblastí a předmětů. Uplatnění tyto přístroje najdou především v maloobchodě, školicích organizacích a obchodních firmách.

 

Úvodní foto: © semisatch - Fotolia.com


Komentáře