Náklady na likvidaci útoku rostou

Útoky proti počítačovým systémům jsou čím dál tím dražší. V současnosti dosahuje cena 181 USD za každý zkompromitovaný záznam…Tvrdí to alespoň studie Ponemon 2006 Annual Study s názvem „Cost of a Data Breach“ (Cena datových úniků). Zároveň podotýká, že záznamy zpravidla neunikají po jednom, takže výsledná škoda bývá mnohem větší. Studie zkoumala 31 incidentů s celkovou škodou od jednoho do 22 miliónů USD.

Útoky proti počítačovým systémům jsou čím dál tím dražší. V současnosti dosahuje cena 181 USD za každý zkompromitovaný záznam…

Tvrdí to alespoň studie Ponemon 2006 Annual Study s názvem „Cost of a Data Breach“ (Cena datových úniků). Zároveň podotýká, že záznamy zpravidla neunikají po jednom, takže výsledná škoda bývá mnohem větší. Studie zkoumala 31 incidentů s celkovou škodou od jednoho do 22 miliónů USD.

Cena za jeden incident přitom obsahuje všechny legislativní, vyšetřovací a administrativní výdaje. A to včetně vlivu na hodnotu akcií, pomoc postiženým, ztracených obchodních příležitostí, reputaci managementu, zřízení informačních zdrojů apod. Celková cena přitom všech těchto služeb přitom oproti roku 2005 narostla o plnou třetinu.

Studie zároveň přináší další statistická čísla. Plných 72 procent incidentů se stalo zcela zbytečně a došlo k nim pouze proto, že data nebyla odpovídajícím způsobem chráněna. A rovných 81 procent organizací zaznamenalo v průběhu posledního roku ztrátu nejméně jednoho přenosného počítače, což bývá nejčastější zdroj úniku dat.


Komentáře